Yılbaşı için ana yemek olarak büyük ihtimalle hindinizi hazırlayacaksınız. Peki ya başlangıç menüsü? Önerilerimize kulak verin… 

Kremalı Çorbalar 

Yılbaşına özel çorba önerimize bir ipucu vererek başlamak isteriz: Yılbaşı gecesine özel, baharatlı, yağlı yemekler tüketeceğiniz için midede koruma görevi gören kremalı çorbaları öneriyoruz. Kremalı mantar ya da kremalı brokoli çorbası, ziyafete hafif ve sağlıklı bir başlangıç olacaktır. Çorbanızın kremasını hazır satın almak yerine kendiniz, Tefal Activflow ile hazırlayabilirsiniz. Bıçağın iç tarafındaki 2 adet düz ve dişli kenarların üstün karıştırma performansı sayesinde çorbanız için mükemmel kıvamda krema hazırlayabilirsiniz! 
Sebze Tabağı

Sağlıklı ve lezzetli bir başlangıç tadımı istiyorsanız karnabahar, brokoli, havucu haşlayıp, avuç içi büyüklüğünde servis tabağına yerleştirin. Üzerine sirke, limon, sarımsak ve zeytinyağından oluşan sosu ekleyin. Lezzetli ve pratik sebze demetiniz hazır! 

Pancar Cipsi 

Yılbaşı sofranızın lezzetli yemeklerden bir araya gelmesi tabii çok önemli. Sofranızın estetik görünmesi de en az yemeklerin lezzeti kadar mühim. İşte, yılda sadece bir kez hazırladığınız bu özel sofraya renkli görüntüsüyle ve lezizliğiyle çok yakışacak bir öneri; pancar cipsi! Fırında kaya tuzu, sarımsak, sirke ve zeytinyağı karışımı özel sosta marine edip fırında pişireceğiniz pancar cipsiyle ilgili size bir de ipucu vermek isteriz: Pancar koyu renkli olduğu için piştiğini kızarmasından anlayamazsınız. O nedenle fırına verdikten on dakika sonra pancar cipslerinizin pişip pişmediklerini kontrol etmenizi öneririz.

 

Yorumlar (2 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
16.3.2018 22:11:33
John John
John John
1
16.3.2018 18:03:56