Bal Detayı

Hindinizi fırına vermeden önce üzerine bir yemek kaşığı balı sürün. Üst kısmının her yerine yayılmasına dikkat edin. "Peki bu bal niye?" diye soranlarınız için tüyomuzu açıklıyoruz: bal sayesinde hindiniz iştah açan nar gibi kızaracak ve o güzel rengi alacaktır! Ayrıca bal hindiye lezzetli bir aroma katacaktır. 
 
Kalan Hindiler için...

Az kişi de olsanız hindiyi yılbaşı gecesi bütün olarak sofrada sergilemek bir gelenektir. Yılbaşı hindisini yarısını yapıp kalan yarısını pişmeden saklamak estetik görünüm için pek tercih edilmeyebilir. Eğer hindinizin büyük bir kısmı yılbaşı gecesi bitmediyse kolayı var, Tefal Ingenio Titanium’la buzdolabınızda, ilk günkü tazeliğinde muhafaza edebilirsiniz! Üstelik saklama kabı olarak kullanacağınız aynı kapları, servis tabağı olarak da sofranızda kullanabilirsiniz! Şimdi içiniz rahat ederek bütün hindinizi pişirebilirsiniz! 


 
İç Pilavı

Hindinin içine koymak için hazırladığınız iç pilavı, fırına vermeden çok kısa bir süre önce hindinin içine doldurmanızı öneririz. Aksi halde hindinin içini doldurup çiğ olarak bekletirseniz (20 dakikadan uzun süre) bakteri oluşumuna neden olabilir... Yeni yılın size hindiniz kadar lezzet dolu günler getirmesi dileğiyle... 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
16.3.2018 22:15:47