Her yıl 14 Kasım'da, 1921 yılında insülini bularak diabet hastası milyonlarca hastanın tedavisini mümkün kılan Fredrick Bantig'in doğum yıl dönümü anısına, Dünya Diyabet Günü düzenleniyor... Biz de sağlıklı diyabetik ürünleri sunarak bugünü anıyoruz. 
 
Her Gün Biraz Tarçın 

Diabet hastalarının şeker kullanmamaları gerektiğini hepimiz biliyoruz. Son yıllarda yapılan araştırmalar özellikle çubuk tarçının vücuttaki şekeri dengelediğini gösteriyor. Her gün mutlaka tarçın tüketmenizi öneriyoruz. Toz tarçını da armut, elma gibi meyveleri rendeleyip üzerine ekip yiyebilirsiniz. 
  
Hindistan Cevizi UnuSadece şeker değil, beyaz un da diyabet (şeker) hastaları için sakıncalı. Beyaz un yerine Hindistan cevizi unu kullanabilirsiniz. Flex Whisk teknolojisi sayesinde Mükemmel kıvamda çırpıcı özelliği olan Tefal Masterchef ile mükemmel bir Hindistan cevizi unlu elmalı kek hazırlayabilirsiniz! Elma rendesinin içine yine toz tarçın eklemenizi öneririz. 
  
Yeşil Yapraklı Sebze

Eğer diyabet hastasıysanız yeşil yapraklı sebzelere, salataya sofranızda bolca yer açmalısınız. Salatalarınızda yeşil soğan ya da kuru soğan yerine pırasa doğrarsanız, hem daha lezzetli hem kan sulandırıcı özelliğiyle çok daha sağlıklı olur.  

Yorumlar (2 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 03:14:16
John John
John John
1
17.3.2018 01:06:28