Uzmanlar haftada en az bir defa balık tüketmemiz gerektiğini belirtiyor. Balık avlanma yasağı kalktı ve balık mevsimi nihayet başladı. Peki, hangi balık neye faydalı? 

Büyük Balıklar: Çipura ve Levrek
 

Büyük balıklar, özellikle çipura ve levrek, yüksek oranda D ve A vitamini içerir. A vitamini özellikle göz sağlığı için çok faydalı. D vitamini de vücudun kalsiyum ihtiyacını karşılar. Çipura ve levrek kalp hastalıklarını önler. Ayrıca vücudun kolesterol dengesini sağlar. Tüm balık türlerininin yaptığı gibi bağışıklık sistemini güçlendirir. 


 
Küçük Balıklar: Hamsi ve İstavrit

Öncelikle hamsi ve istavrit ekonomik olduğu için bolca tüketebilirsiniz. Uzmanlar bu tür küçük balıkları kılçığıyla tüketmenizi öneriyor. Böylece içerdikleri bol miktardaki Omega3 sayesinde kemik yapınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Hafızayı güçlendirir. 
Küçük balıkları tavada yapmak yerine fırında pişirebilirsiniz. Böylece çok daha sağlıklı tüketmiş olursunuz. Balıklarınızı fırında çok az sıvıyağ ile susuz olarak pişirirseniz tıpkı tavada olduğu lezzeti yakalamış olursunuz. Hamsi ve istavritleri, Tefal Easy Grip Dikdörtgen Fırın Tepsisi’nde fırında pişirebilirsiniz. Tefal Easy Grip Fırın Tepsisi, pürüzlü yüzeyi sayesinde pişirdiğiniz balıkların servisine yardımcı olur, kalıptan kolayca çıkarılmasını sağlar. Ayrıca içeriğindeki Sert Karbon-Çelik Malzeme dayanıklı yapısını uzun yıllar boyu korumasına yardımcı olur.

 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 02:45:39