Müziğin psikolojide iyi bir dinlenme aracı olarak görüldüğü biliniyor. Tabii iyi ve gerçek müzikten söz ediyoruz. Size, evde kahve keyfini yaparken eşlik edecek dinlendirici müzik önerilerimiz olacak; keyifli günler...
 
Vivaldi Sonbahar

Tam da mevsime uygun bir müzik... Vivaldi'nin Barok müziğin en iyi örneklerinden "Sonbahar" konçertosuna, evde Krups Full Auto Kahve Makinesi ile tek tuşla hazırlayacağınız espresso'nuz eşlik etsin! Dinlerken ve espresso'nuzu yudumlarken gözlerinizi kapatırsanız, adeta dökülen yaprakların sesini de konçertoda duyabilirsiniz!
 
Ay Işığı Sonatı

Ludvig van Beethoven'ın 1801 yılında tamamladığı, Kontes Giulietta Guicciardi'ye ithaf ettiği, belki de en huzur veren eseri... Bir rivayete göre Beethoven sonatı bestelerken, ay ışığını göremeyen kör bir kızdan ilham almıştır. Ona, müzikle ay ışığını gösterebilmek bestecinin amacıymış. Müziğin ustası Beethoven'ın Ayışığı Sonatı'nı dinlerken, kahvenin ustası Krups kahve makinenizle hazırlayacağınız cappuccino size eşlik etsin! 
 
Ney Sesi Dinlendirir

Huzur veren ney sesini, yaşayan en usta neyzen olarak kabul edilen Kudsi Ergüner'den dinlemenizi öneririz. Ergüner'in "Yol" adlı eserine, Krups Full Auto Kahve Makinesi ile hazırlayacağınız bol köpüklü bir latte macchiato keyfinize eşlik etsin! 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 03:31:45