Yemek kokusu insana huzur verir. Ancak yemeklerden sonra mutfağının tertemiz kokmasını herkes ister. Özellikle bayram sonrası ağır et yemeklerinden, soğan, sarımsak kokularından mutfağınızı nasıl arındıracaksınız? Tabii ki önerilerimizle. 

Limon Kabuğu


Yemek yaptıktan hemen sonra ocağın üstünde bir limonu ikiye bölüp, kabuklarını ocakta yakarsanız, mutfağınıza hoş bir limon kokusu yayılacaktır. Burada önemli olan kabuğu yanana dek ocakta bırakmamanız. Yoksa ferahlatıcı limon kokusu yerine yanık kokusu yaymış olursunuz. Kısık ateşte olmasına dikkat edin. 

Ayrıca limonun kabuklarını, kaymaz taban özelliği sağlayan Tefal Ingenio Rende ile rendeleyip, ıslak pamuğun üzerine koyup mutfağın bir köşesine bırakın, mutfağınızın mis gibi koktuğunu göreceksiniz. 

Temiz Kokunun Simgesi Kekik

Kekiği et yemeklerinin hemen hepsinde kullanabilirsiniz. Hazmı kolaylaştırır. Kekik, özellikle et yemeklerinde hoş aromasının yanı sıra müthiş rahatlatıcı kokusuyla da mutfaklarda tercih ediliyor. Mutfağınızda küçük cam şişelere kekik yağını koyun. Yemeklerden sonra birkaç kez çalkalayıp kapağını bir saat kadar açık bırakın ki kekik yağının kokusu mutfağa yayılsın. Ayrıca 4-5 çay kaşığı kekiği Tefal Titanium Ingenio Stackable Büyük Set’inizin tavasına dökün ve 3 dakika kadar kekikleri kısık ateşte kavurun. Setinizde 1 adet 28 cm wok tava, 1 adet 26 cm kısa tencere, 1 adet 22 cm derin tencere, 2 adet sap, 3 adet cam kapak (22, 26, 28 cm), 2 adet plastik kapak (22, 26 cm) yer alıyor. Titanium kaplaması sayesinde kekikler tavanızda yanmadan, yapışmadan kavrulacak. Böylece mutfağınızda hoş bir koku olacak! 2 adet tava (26 cm ve 28 cm)

Mumlar Her Zaman İşe Yarar! 

Sabunsu notalarda mumları yemeklerden sonra mutfağınızda yakarsanız, özellikle kızartma kokularını ortadan kaldırdığını fark edeceksiniz. Yoğun kokulu mumları mutfakta pek tercih etmemenizi öneriyoruz. 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 04:34:03