Tatlıseverler için yılın en güzel zamanı! Evinizde reçel hazırlarken nelere dikkat edeceksiniz? Önerilerimizi okumadan reçel yapmaya başlamayın! Mevsim MeyveleriArtık kışın ortasında karpuz yazın ortasında çilek yiyebiliyoruz evet ama sera meyvelerden reçel kurabilir miyiz? Tüm beslenme uzmanları reçelinizi mevsim meyvelerinden hazırlamanız konusunda hemfikir. En sağlıklısı yaz meyveleri olan kayısı, şeftali, vişne, mürdüm eriği gibi meyvelerden reçel yapmanız. Meyvelerinizi Tefal Titanium Character Derin Tencere’de kaynatabilirsiniz. Böylece, gıdaların pişirilmesi için ideal ısı seviyesi olan 180 dereceye ulaştığında renk değiştirerek size haber veren Thermo-Spot teknolojisi sayesinde tencerenizde tüm pişirme sürecini kontrol edebilirsiniz. Reçeliniz bitince Tefal Gourmet Grill Classic Izgara ve Tost Makinesi'nde kızarttığınız ekmeğinizin üzerine sürüp, afiyetle yiyebilirsiniz. 

Hoş Aroma için...

Reçelinizin mis gibi aromalı kokmasını istiyorsanız içine karanfilin yanı sıra limon kabuğunu rendeleyebilir ve birkaç yaprak yasemin çiçeği de atabilirsiniz. Böylece nefis tadının yanında mis gibi kokusuyla da reçeliniz vazgeçilmez olur!

Şekersiz Reçel!Tadı çok güzel ama beyaz şekerle yapılan reçelleri, ne yazık ki kilo kontrolü için çok az miktarda yiyebiliyoruz. O zaman şekersiz reçel yiyin! Beyaz şekersiz reçel olur mu demeyin. Reçelinizin daha sağlıklı olmasını istiyorsanız beyaz şeker yerine organik dut pekmezi kullanabilirsiniz. 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 05:37:16