Hemen hemen her yemekte olan yaz aylarında tazesini sıkça tükettiğimiz domates gerçekten yazın favori sebzesi. Faydaları neler? Nerede yetişir? Yanıtları yazımızda. 

Nerede Yetişir?

Tüm dünyaya Peru'dan yayılan domates ülkemizde üç bölgede de yaygın olarak yetişiyor. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişen domates, çok eski bir bitki olmasına rağmen Anadolu'da 1800'lü yıllardan bu yana yetiştiriliyor. 

Doğal Mucize!

Güçlü bir antioksidan kaynağı domates aynı zamanda A ve C vitaminleri yönünden de zengin bir sebze. Kalp ve damar sağlığı açısından çok yararlı olan domates aynı zamanda bağırsak florasını da düzenliyor. 

Kışın da Taze Domates!


Uzmanlar her meyve ve sebzeyi mevsiminde yememiz konusunda bizleri sık sık uyarıyor malum. Peki kışın domates yemeden nasıl geçer? Özellikle bu sıralar alacağınız domatesleri kurutabilir ya da küçük küçük doğrayıp kavanozlara koyup derindondurucuda kışın yemek üzere bekletebilirsiniz.Böylece kışın, yazınki kadar mis kokulu domatesle menemeninizi yapabilirsiniz. Menemeni özel titanium kaplaması sayesinde yapışmaz özelliğiyle son derece kullanışlı olan Tefal Titanium Character Tava'nızda pişirebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

 

Yorumlar (2 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 05:41:30
John John
John John
1
17.3.2018 02:47:19