Tüm dünyada yoğurt sözcüğünün aynı olduğunu ve Türkçe'den tüm dillere geçtiğini biliyor muydunuz? Çünkü yoğurt tamamen bir Türk besini... Bu çok özel yiyeceği gelin beraber inceleyelim. 

En Faydalı Besinlerden

Kalsiyum, potasyum, sodyum, demirin yanında C ve B12 vitaminlerine sahip yoğurt ilk başta kemiklerimizin dostu! Yoğurdu özellikle hamileyken ve menopoz döneminde kadınların çok daha fazla tüketmesi gerekiyor. Çünkü kemik erimesini önlüyor. Yoğurdun suyu bağırsak florasını dengeliyor, vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Yoğurt aynı zamanda mideyi dinlendiriyor ve hazmı kolaylaştırıyor. 

Yoğurtlu Lezzet ÖnerileriBu mucizevi besin hemen her besinin yanında tüketilebilir. Tabii bir de yoğurdun olmazsa olmazı lezzetler de var. Özellikle yazın soğuk yoğurt aşı çorbasını size öneriyoruz. Serinletici ve sağlıklı soğuk çorbanızı Tefal Activflow Power Soup Kırmızı Blender'ınızda kısa sürede karıştırabilirsiniz. Blender’ınızın 100 Watt’lık gücüyle soğuk çorbanızı kolayca kısa sürede hazırlayabilir; Tefal Saklama Kaplarına koyup, buzdolabınızda birkaç gün rahatça saklayabilirsiniz. Mayonez yerine yoğurda sofranızda yer verebilir, böylece daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz. Kabak, semizotu ve taze fasülyeyi buharda pişirip, üzerine sarımsaklı yoğurt eklerseniz hem lezzetli hem de çok sağlıklı bir öğün seçmiş olursunuz. Meyveli yoğurt harika bir yaz tatlısı olmaz mı? Hiç şeker eklemeden yaz meyvelerinden, kendinize ve çocuğunuza harika meyveli yoğurtlar hazırlayabilirsiniz. Yoğurttan ayran yaparken, içine birkaç dal fesleğen koyarsanız hazmı kolaylaştırmış olursunuz. Sarımsaklı yoğurtlu soğuk makarna da bir başka hafif yaz önerimizden! Dilerseniz makarnayı sıcak olarak tüketebilirsiniz. Üzerine tereyağında kızdırılmış pul biber gezdirirseniz pratik mantı keyfi yaşamış olursunuz! Patlıcan közlemesini yoğurtla karıştırabilir, böylece yine yaza uygun sağlıklı ve lezzetli bir öğün tercih etmiş olursunuz... Yoğurtla yapacağınız her yemek ayrı bir lezzete sahip değil mi?

Afiyet olsun. 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 05:45:43