Sizin için Ramazan ayında sağlıklı beslenme ipuçlarını derledik… İftarda nelere dikkat etmelisiniz? Yazımızda bulabilirsiniz. 

Alkali Su için

Bu Ramazan yaz aylarına geldiği için vücudumuzun suya her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Beslenme uzmanları iftarda yemekle birlikte en az iki bardak su içmenizi öneriyor. Suyunuzu sürahiye iftardan 20 dakika önce doldurun ve içine bir adet salatalık dilimleyin. Suyunuza ayrıca kabuğuyla birlikte iki dilim limon da ilave edin. Gün içerisinde kaybettiğiniz enerjiyi, hazırlaması son derece kolay bu alkali suyla geri kazanabilirsiniz. 

Çorba Mutlaka Olsun 

Oruçluyken kaybettiğiniz sıvıyı, suyla olduğu kadar, içeceğiniz çorbayla da geri kazanabilirsiniz. Midenizin çok şişmemesi için yarım kase çorba içmeniz yeterli olacaktır. Çorba ayrıca boş olan midenizde doğal bir koruma sağlar. Yiyeceğiniz ana yemeklerin sindirimini kolaylaştırır ve midedeki asidik dengeyi oluşturur. 

Yağlı Yemeklere Dikkat!

Oruçluyken tüm gün boş kalan midenizi, iftarda birden aşırı yağlı yemeklerle doldurmayın. Yemeklerinizi çok az yağla Tefal Titanium Heritage Izgara Tava’da yapışmadan pişirebilirsiniz. Özellikle etlerinizi Tefal Titanium Heritage Izgara Tava’nızda yağsız olarak pişirebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun! 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!