Yaz geliyor, kendimizi en hafif, özgür, zinde ve formda hissedeceğimiz aylar geldi çattı. Peki, nasıl formda kalacaksınız? Hayatınızı kolaylaştıracak, forma girmenize yardımcı olacak 5 önerimizle işe başlayın deriz! 

1. Düzenli Olarak Tartılın

Beslenme uzmanları her gün aynı saatlerde tartılmayı öneriyor. Özellikle sabahları aç karnına tartılırsanız, asıl kilonuzu öğrenmiş olursunuz. Eğer bir gece önce yemeği fazla kaçırdıysanız bu sizde şişkinlik ve su fazlası olarak birkaç yüz gram da olsa hemen fark edecektir. Her gün aynı saatte tartılırsanız bu fazlalığınızı fark eder ve hemen o gün hafif yemeye devam edersiniz. Tartınız sizi motive eder. Tefal Body Partner Mezuralı Tartı’nızın bluetooth bağlantı uygulaması sayesinde; kilo takibi, vücut ölçü takibi ve su oranı takibi yapabilirsiniz. Tüm bu kapsamlı özellikleri sayesinde, forma girme konusunda en büyük destekçiniz Tefal tartınız olacak! 

2. Sağlıklı Beslenmenin Jokeri Mantar

İçeriğinde bolca su bulunan, kalorisi çok düşük ve B ve D vitaminlerinin deposu mantarı hayatınıza daha sık dahil etmenizi öneriyoruz. Özellikle et ve balıkların yanına sarımsakla sotelediğiniz mantarı yerseniz, hem doyurucu hem de sağlıklı bir öğün yapmış olursunuz. Mantarı akşam yemeklerinde hafif yemek istediğinizde ve salata yemek istemediğinizde ana yemek olarak da tüketebilirsiniz. Üstelik mantarın kalorisi çok düşük olduğu için porsiyonunuzu da büyük tutabilirsiniz. 

3. Çinli’lere Güvenin! 

Yiyeceklerinizi 20 kez çiğneyin! Evet, Çin yemek felsefesine göre yüzyıllardır uygulanan bu yöntem sayesinde yiyecekler daha kolay sindiriliyor ve doymuşluk hissi daha çabuk beyne gönderiliyor. Her zaman, her lokmayı, hayatınız boyunca 20’ye kadar sayarak çiğnemenize gerek yok! İlk başlarda, alışana kadar saymanız yeterli. 1 ay kadar sonra çok çiğnemeye vücudunuz zaten alışacaktır. 4. Buzdolabı Detoksu!


Buzdolabınızda daha önceden kalan soslar, mayonez, ketçap, gazlı içecekler varsa bunlarla vedalaşın! Eğer gözünüzün önünde olurlarsa bir gün mutlaka yiyeceksiniz demektir. Onların yerine taze meyveler için dolabınızda yer açın ve bol bol tüketin!

5. Şeker Dengeleyen Mucize!

Tarçın! Evet, toz tarçın yerine aktardan çubuk tarçını alıp ılık suyun içinde ıslatıp her gün mutlaka için. Elma, armut gibi meyvelerin üzerine de toz tarçın serperseniz, insülin dengesini sağlamış olursunuz. 
 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 06:24:18