Diyabet, tansiyon, anemi gibi birçok hastalıkla savaşan çok değerli bir sebze pancar. Yararları neler; gelin birlikte inceleyelim… 

Pancarın YararlarıDemir, fosfor, magnezyumun yanı sıra A ve B vitaminlerine sahip pancarı kışın bolca tüketmenizde yarar var. Pancar, güçlü bir antioksidan olması sayesinde kanserden de korur. Yoğun demir içeriğiyle kansızlıkla da savaşır… Lifleri sayesinde sindirime de yardımcı olur. 

Nasıl Tüketeceksiniz?
Pancar turşusu yapabilirsiniz. Haşladığınız pancarları, zeytinyağı, sirke, limon ve sarımsak sosla karıştırıp yiyebilirsiniz. Haşladığınız suyunu da dökmeyip içebilirsiniz… 
Pancar yapraklarını soğanla kavurup, yumurtayla hem pratik hem lezzetli bir yemek hazırlayabilirsiniz. Yapraklarında bulunan lif ve vitamin sayesindeyse zengin besin değeri almış olursunuz. 

Ayrıca pancarı marul salatasının içine rendelemeyi deneyin. Böylece pancarı çiğ olarak tüketir, vitamin değerini kaybetmemiş olur.  

Soğuk kış günlerinde pancar çorbası harika bir içecek olabilir. Activflow Power Soup Kırmızı 1000W ile haşladığınız pancarları püre haline getirin. 4 bıçaklı teknoloji sayesinde mükemmel kıvamda, topaksız pancar elde edebilirsiniz! 

Çocuğunuza da Yedirin 
Pancarın rengi çocukları cezbeder. Haşladığınız pancarın suyuna biraz limon sıkıp çocuğunuza içirebilirsiniz. Böylece bağırsaklarını yumuşatır ve bolca C vitamini almış olursunuz. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!