Eşinizin "sana bir şey söyleyeceğim" sözü ile başlayıp ömür boyu süren kelimelerle tarifi olmayan olgu. Anne ve babadan binlerce kere duyulmuş "anne baba olunca anlarsın" sözünün haklılığı karşısındaki boyun eğiş. 

Hamilelikle beraber bütün ilgileri üzerine çeken eşin kıskanılır ama vereceği hediye karşısında nefret ettiğiniz kaprisler bile çekilir. Çünkü ödül çok büyüktür. Karnındaki varlığın hayal edilmesi, onun nasıl birsey olacağı, acaba doğru mu yaptık, daha erken değil miydi, bu boktan dünyaya bir canlı getirmek bana mı kaldı, ona bana sağlanamayan şeyleri sağlayabilecek miyim, bana mı benzeyecek annesine mi sorularıyla geçen dokuz koca ay. Sezeryan tarihinin belli olduğundaki içinde kopmaya başlayan fırtınalar.

Ve büyük gün. 

Ameliyathane önünde hastanede neden sigara içilmiyor lan şeklindeki küfrediş. Anne babanızın olm tamam kendine gel telkinleri. Doktorun hemşireye ufak dozda bir anti-depresan verelim emri. 15 dakikalık bir operasyonun yıllardır sürüyormuş hissi. Elin ayağın birbirine dolaşması.

Veeeee hemşirenin kollarına bıraktığı minik şey. "Şey" çünkü ne olduğuna karar vermek güç. "Şey" çünkü dünyada onu anlatmak için bir kelime türetilmemiş. "Şey" çünkü o aslında sen. "Şey" çünkü ben ne büyük sevgiler yaşadım tezinin çürütüsü. 

Hoşgeldin oğlum bebeğiiimmmm..

Kimsenin ağlatamaz dediği sen kollarındaki minik şeye bakarak hüngür hüngür ağlıyorsun. Kollarındaki savunmasız canlının sıcaklığı bütün benliğini yakıyor. Yaprak gibi titretiyor içini bedenini.

Kimselere vermek gelmiyor içinden. Hemşire "almam lazım bazı kontroller yapacağım" dediğinde yavrusuna gelen saldırı karşında aslanlaşan kediyi şimdi çok daha iyi anlıyorsun.

Hastaneden eve gelişi, ağlaması uykusuz geceler, annesinin emzirdiği anlardaki olağanüstü büyü, doğallık. Ben neden emziremiyorum neden tek vücut olamıyorum serzenişi.

İlk sokağa çıkışı, ilk gülüşü, ilk ses çıkarışı, ilk dişi, ilk, ilk, ilk, ilk, ilk...................

Seni çok seviyorum
Hoş geldin oğlum
Hoş geldin çağanım 
Baban
 
Etiketler

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!