Bol Kahveli Günler

Benim için 2016 yılı bolca kahve içerek, konuşarak, yazarak ve anlatarak geçti. 2006 yılından beri kahve sektöründe yer almama rağmen kahvenin en çok bu yıl konuşulduğuna şahit oldum. Bu denli kahvenin konuşulmasından ötürü heyecan ve mutluluk duyuyorum.

Gelelim 2017 kahve trendlerine, bildiğiniz üzere kahveye saygı kuşağındayız, önümüzdeki yılda aynı şekilde saygıyla devam edeceğe benziyor. Geçtiğimiz yıl yöresi, cinsi, türü, yüksekliği hatta yetiştirildiği çiftliği konuşulan nitelikli kahve çekirdekleri, doğru kavurma profilinde kavrularak en iyi şekilde ambalajlanarak tüketiciye ulaşması sağlanıyordu. Buna ek olarak 2017 de kahvede kullanılacak suyun önemi, aromalı şurupların yerine doğal ürünlerin kullanılması (gerçek tarçın, kakule, kakao, zencefil, vanilya gibi…) konuları devreye giriyor. Nasıl mı? Gelin yılbaşı gecesi misafirlerinize ikram etmek için 2017 kahve trendlerine yakışır doğal ürünler ile bir reçete hazırlayalım!

Yılbaşı Gecesine Özel Kahve Tarifi250 ml’lik bir bardağın içerisine taze zencefilinizi, vanilyanızı ve pekmezinizi ekleyin üzerine KRUPS Full Auto EA8298 makinenizde köpürttüğünüz sütü ve 40 ml Espresso’nuzu ilave edin.

Böylece hem yılbaşı gecesine hem de 2017 kahve trendine hazırsınız.
  • ½ çay kaşığı ince kıyılmış taze zencefil
  • ½ çay kaşığı vanilya (yarım vanilya çubuğu)
  • 1 tatlı kaşığı pekmez
  • 200 ml süt
  • 40 ml espresso

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!