Yıllarca süren serüvenin ardından gelen mucizem. Basit normal dogum yapan bir anne profili gibi görünse de yılların tedavisi. Hep olumsuz doktor söylemlerinin ardından gelen mucizem. Aşılama, tüp bebek, her yöntemi denemiş olsak da çocuk sahibi olamayacaksınız denildi.

Tedavilerin olumsuz sonuçlarından sonra normal hayata devam ederken hamile olduğumu öğrendim. İnanması zor ve gerçekten sevincin üzüntünün bir anda yaşandığı bir duygu. O kadar tedavi sonrasında yaşadıklarım ve sonucunda hamile olmak anlatılması çok zor bir duygu.

Çok düzgün sayılmasa da 9 aylık serüveni bitirdik. Kızım dünyaya geldi. Kullanmış olduğumuz ilaçlar, benim görmüş olduğum tedaviler sonucunda kızım doğdu. İlk kez kucağıma aldım. 1 saat geçmedi, kızım yoğun bakıma alındı. 20 gün, geçmek bilmeyen 20 günün ardından ona sarılıp koklayabildim. Hayatımda beni kızımın doğumundan daha çok mutlu edebilecek bir şeyin olduğunu düşünmüyorum.

O nasıl bir çiçektir ki her koklayışında farklı koku alabilmek... düşünün bir anneyi en çok kucağına evladını aldığı anda mutlu edebilirsiniz. Unutulmayan tek mutluluk sahip olduğunuz en kıymetli hazine kucaĞınızdadır. Bu mutluluğun resmini çizebilmek, bu mutluluğa sahip olmak dünyanın en paha biçilmez şeyidir bence. Siz onun sevinçleriyle mutlu oluyor onun kahkalarıyla büyüyorsunuz. 
Etiketler

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!