Pilili etek ütülemek artık çok kolay! Pililerde çift çizgi yapmadan, kumaşa zarar vermeden bu işin üstesinden nasıl gelirsiniz? Adım adım hepsini öğrenmek için bu videoyu izleyin.
 
Pilili etek ütülemenin püf noktaları…

Tefal Pro Express 5 ayarlı kazanlı ütünüz varsa pilili etek ütülemek artık çok kolay ve 
hızlı. Üstelik sadece 5 adımda!


1. Önce eteğin kumaş tipine bakın ve ütünüzün kumaş ayarını seçin.

2. Pilileri ütü masasına düzgün bir şekilde yerleştirin. Çizgilerin duble olmaması için bu çok önemli bir detay.

3. Öncelikle pililerin iç kısmını ütünün ucuyla ütüleyin.

4. Pililerin iç kısmını bitirdikten sonra dış kısımlarına geçip ütülemeye devam edin. Bazı kumaşlar narin olduğu için ütünün buharını ve ısısını iyi ayarlayamazsanız kumaşa zarar verebilirsiniz. Tefal Pro Express akıllı kontrol teknolojisi sayesinde kumaşınızın tipine göre bir düğmeye basmanız yeterli, ütü kendisi kumaşa uygun ısı ve buhar gücünü otomatik olarak belirliyor. Eteğin üzerine buhar uygulayarak pilileri ütüleyin.

5. Pilili eteğinizi ütülerken ütünüzü çok bastırmanıza gerek yok. Ütüyü dairesel hareket ettirmeden, uç kısmından ileriye doğru pililerin üzerinden geçin. Unutmayın, önemli olan sizin uyguladığınız güç değil, ütünüzün ısısı ve buhar gücü.


Pilili etekle adım adım şıklık 

 • Pilili etekler hareketli parçalar olduğu için üstüne kombinleyeceğiniz parçanın nispeten daha sade olması gerekir. Üzerine giyeceğiniz şık ve sade bir gömlek veya düz bir tişörtle dikkatleri pilili eteğinize çekebilirsiniz. 

 • Mini pilili eteğinizin en şık tamamlayıcısı üzerine giyeceğiniz dar bir bluz veya salaş bir gömlek olacaktır. Ayakkabı olarak kış aylarında siyah çorap ve kalın topuklu botlarla şıklaştırırken, yaz aylarında stiletto veya babetlerle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

 • Basen bölgeniz genişse diz boyunda pilili etekleri tercih etmeyin. Olduğunuzdan daha kilolu kısa ve görünmenize yol açabilir. 

 • Yaz aylarında tiril tiril uzun pilili etekle yaratacağınız şıklığın en iyi tamamlayıcısı babetler veya düz sandaletler olacaktır. Üzerine giyeceğiniz bluz veya tişörtler dar olmalı ve eteğin içine sokulmalı. Hafif serin akşamlarda üzerinize kısa bir jean mont alabilirsiniz.

  Pilili eteğinizle yaptığınız kombinleri bizimle paylaşın… 
   
 • Yorumlar (0 yorum yapıldı)

  Yorum Ekle
  Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!