Çamaşırlarınızı kusursuz ütüleyebilmek için size 5 ipucu öneriyoruz. Kireçten Uzak Çamaşırlar için


Suların kireçli yapıda olması nedeniyle ne yazık ki çoğu zaman çamaşırların üzerinde kireç izleri olabiliyor. Pek, bunu için ne yapmalısınız? Tefal Turbo Kireç Avcısı Buharlı Ütü’nüz sayesinde çamaşırların üzerinde ya da ütünüzde en ufak bir kireç kalıntısı dahi bırakmaz. Ayrıca ütünüz, çıkarılabilir kireç toplayıcısı sayesinde uzun süren buhar performansı ve temiz kalmasını sağlıyor.
 Tefal ile kireç son buluyor! Perdeleri Ütülerken…

Tül perde ütülemek her zaman kadınları zorlayan bir şeydir. Neyse ki Tefal Turbo Kireç Avcısı Buharı Ütü ile tül perde ütülemek bir sorun olmaktan çıkıyor. Bir tüyo: perdelerinizi dörde katlayarak ütülerseniz çok daha kısa sürede ütüleme işlemini tamamlamış olursunuz. Ütüyle kat yerlerinde iz olmaması için ütünüzün buharıyla kat yerlerinin üzerinden geçmeniz yeterli. 

Nemli Çamaşırlar, Kolay Ütüler...

Çamaşırın nemli olması çok daha çabuk ve kolay ütülenmesini sağlar. Çok kurumuş çamaşırlarınızı ütülemeye başlamadan on dakika kadar önce üstüne su serperek nemlendirebilirsiniz. Ayrıca Tefal Turbo Kireç Avcısı Buharlı Ütü’nüzün buhar çıkışı sayesinde çamaşırlarınızı önceden ıslatmanıza dahi gerek kalmaz! 

Ütü Masası Önemli

Birçok farklı model, biçim ve ölçüdeki çamaşırı üstünde kolaylıkla hareket ettirebileceğiniz, geniş ve doğru orantılı bir ütü masası seçmenizi öneririz. Uzun bir masanın üstüne pantolon paçalarını boylu boyunca yerleştirebilirsiniz. enli bir masa gömlek veya bluz gibi geniş yüzeyleri yerleştirmeyi sınırlar. Sivri uçlu masanın ucuna kol, pervaz gibi bölümleri geçirerek ütüleyebilirsiniz. Ayrıca ütü masasını kalçanızın hizasına göre ayarlayın. Böylece eğilmeden ütünüzü yapabilirsiniz. 

Hemen Askıya…

Ütülediğiniz çamaşırları önceden hazırladığınız askılara asın ve hemen yerlerine yerleştirin. Böylece yeniden kırışmalarını önlemiş olursunuz. Ayrıca zaman kazanmış olursunuz. 

Doğru Ütüleme... 

Çamaşırları düzgün esnemeleri için şerit çizgi hareketiyle ütülemenizde yarar var. Ayrıca ütülerken dairesel hareketler yapmamanızı öneririz. Bastırmak gerekmiyor, sadece hafifçe çamaşırın üzerinde kaydırmanız yeterli. Giysilerin ortasından başlayarak kenarlara doğru ilerleyebilirsiniz.

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 00:24:46