Bebeğin Giysisini Koklatın

Doğum yaptınız, bebeğinizle birlikte hastahanedesiniz. Eşiniz ya da bir yakınınız, bebeğinize giydirdiğiniz bir tulumu eve götürüp kedi ya da köpeğinize koklatsın. Böylece siz hastahaneden eve döndüğünüzde evcil hayvanınız bebeğinizin kokusuna aşina olur. Bu da onun bebeğinize karşı yabancılık çekmemesini ve korkup patisiyle fiziksel şiddet uygulayabilme riskini ortadan kaldırır.Evde Hijyen Sağlayın

Bebeğiniz dünyaya geldi diye hayvanınızı bir başkasına vermenize hiç mi hiç gerek yok. AKsine bebeğiniz için evcil bir hayvanla büyümek, onun hem psikolojik hem fiziksel olarak daha iyi büyümesini sağlar. Sadece evdeki tüyleri iyi şekilde süpürmelisiniz. Üstelik araştırmalar evcil hayvanla yaşayan çocukların bağışıklık sisteminin çok daha güçlü olduğunu gösteriyor. Evinizde sağlıklı ve hijyenik bir ortam için halıları, koltukları ve evin tüm zeminini, Rowenta ROW RO6886EA X Trem Power 4A Animal Care ile süpürebilirsiniz. Elektrikli süpürgeniz, tekli siklon filtre ve HEPA filtresi sayesinde %99,98 oranında toz filtreleme performansı sunar. Böylece hem siz hem tüm aileniz için anti-alerjik bir ortam sağlanır. 

Birbirlerini Tanımalarına Fırsat Verin

Kedi ya da köpeğinizin tüm aşılarının tam olduğundan emin olun. Bebeğiniz doğmadan birkaç gün önce evcil hayvanınızı veterinere götürüp genel bir muayeneden geçmesini sağlayın. Tamamen sağlıklı olduğundan emin olun. Hayvandan insana çok az hastalık bulaşır. Bu hastalıkların hayvanınızda bulunmadığından, veteriner kontrolü sonrası emin olun. Şimdi bebeğinizle tanışmasına fırsat verin! İlk önce bebeğiniz sizin kucağınızda olsun. Bebeğiniz kucağınızdayken bir yandan kedi ya da köpeğinizin başını okşayıp onu rahatlatın. Köpek ya da kesinize, ailenize yeni birinin katıldığını ama onu yine eskisi kadar çok sevdiğinizi, başını okşarken söyleyin. Bebeğinizi hayvanınıza doğru götürüp onu koklayarak tanımasını sağlayın. Birbirlerini ilk görüşte çok seveceklerine emin olabilirsiniz! 

Küçük bir uyarı yapalım: Eğer evcil hayvanınızda anormal bir davranış varsa, başkalarına, özellikle de çocuklara karşı saldırgan tavırları varsa, veterinerine, bebekli yaşam için uygun olup olmadığını danışın. 
 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 03:48:20