Zıtlıkların da getirdiği bir uyum vardır. Yaşam alanınızda kontrast tonları kullanarak canlı ve uyumlu bir hava yaratabilirsiniz. 

Siyah ve Beyazın Dansı Biri asaleti diğeri saflığı, temizliği temsil eden bu iki rengi birlikte, koltuk ve koltuk yastıklarında, perdelerinizde ya da aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Böylece evinizde ritmik bir görsellik yakalamış olursunuz. Bu iki temel rengi kullanırken dikkat etmeniz gereken bir konu var: Üçüncü bir ididalı rengi kullanmayın! Örneğin kırmızı, turuncu, mavi gibi baskın renkleri, siyah ve beyazın yanında çok fazla kullanırsanız, gözünüz yorulur ve evinizde dingin bir atmosferi yakalayamayabilirsiniz. 

Kırmızı ve Yeşil
 
Kırmızı iddialı bir renk. Yeşilse insana dinginlik ve huzur veren bir renk. Bu iki rengin bir arada kullanımı evinizde pozitif enerji yaratır. Ancak çok büyük alanlarda bu renkleri kullanmanızı önermiyoruz. Sadece aksesuarlarda bu iki rengi bir arada kullanabilirsiniz. Dilerseniz kırmızı bir kanepe ya da perde kullanıp yanına, bol yeşil yapraklı bitkiler koyarak da bu uyumu yakalayabilirsiniz. Kırmızının getireceği hareketlendiren enerjiyi yeşil sakinleştirecektir. 

Turuncu ve MaviEvinizde, ruruncunun en güzel tonunda kalın perdenizin yanında mavi bir koltuk kullanırsanız, tüm ev halkı kendilerini zinde ve enerjik hissedecektir. Kalın perdelerinizin kırışıksız, muntazam görünmesini istiyorsanız, onları Tefal Express Compact Easy GV7636 Buhar Jeneratörü ile ütüleyin. 2400 W gücü sayesinde mükemmel ütüler elde edebilirsiniz. Ayrıca dikey ütüleme özelliği sayesinde perdelerinizi rahatça ütüleyebilirsiniz...

Evinizde maviye bakıp dinlenecek, turuncuya bakıp pozitif enerji depolayacaksınız! Mavi dinginlik verir ancak çok fazla alanda sadece bu rengin olmasıysa insanda bir rehavete neden olabilir. İşte mavinin düşüren enerjisini turuncu toparlar. O nedenle evinizde mavi tonları hakimse mutlaka yanına turuncu detaylar da ekleyin. Ama ana renginiz mavi olsun, turuncu değil. Sürekli turuncu görmek, bir süre sonra huzursuz bir etki yaratabilir. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!