Mart demek temizlik demek! İlkbaharın bu ilk ayında evinizde dip köşe temizlik için 5 ipucunu sizinle paylaşıyoruz. 

Sirkeli Su 

Evinizin her köşesini süpürdükten sonra silerken suya 2 kapak sirke dökün! Hem mikroplar kırılacak hem zemin parlayacak hem de kötü enerji gidecektir! Sirkenin o kekremsi kokusu eve sinecek diye düşünmeyin, camları açıp havalandırdığınızda dakikalar içinde kokusu uçup gidecektir.

Pamuklara Sarın!

Oda spreyi, mumlar, tütsüler evinizde hoş koku bırakır. Bir de avuç içi büyüklüğündeki birkaç pamuğu, çamaşır yumuşatıcısıyla ıslatıp kanepelerinizin altına, yatağınızın altına koyun. Kokunun etrafa yayıldığını duyan konuklarınız size bunun sırrını soracak! 3 günde bir pamuktaki yumuşatıcı sıvı kuruyacağı için değiştirirseniz, aynı kokunun devamını sağlamış olursunuz. 

Derzler Önemli

Birçok titiz insan için mutfak ve banyodaki fayansların arasındaki çizgilerin, derzlerin beyaz olması önemlidir. Ancak ne kadar temiz tutarsak tutalım, her zaman derzlerin beyazlığını elde edemeyiz. Bunun için kullanmadığınız bir diş fırçasını alın, üzerine biraz karbonat dökün, sulandırıp derzleri bu fırçayla fırçalayın. Bembeyaz olduklarını göreceksiniz!

Ütü Yapmak Keyfe Dönüşsün

Açın müziğinizi, alın Tefal Ultimate Kireç Avcısı FV9745 ütünüzü, başlayın ütü keyfine. Benzersiz kireç avcısı ile zamanla azalmayan yüksek performans ile ütülerinizi rahatça ütüleyin ve sonrasında gardırobunuza minik lavanta keseleri koyarsanız, çamaşırlarınız mis gibi kokacaktır. Baharın tazeliğinizi üzerinizde taşıyın! 

Gümüşler Parlasın

Kararan gümüş ya da gümüş rengi aksesuar ve çatal bıçaklarınızı parlatmak için külü öneriyoruz. Aile büyüklerimizin çok sık kullandığı bu yöntem gümüşlerinizde çok işe yarayacak. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!