Siyah ve kırmızının karışımı bordo, 2017’de kıyafetlerde olduğu kadar dekorasyonda da oldukça trend bir renk. Peki, bu özel rengi yaşam alanınızda nasıl kullanabilirsiniz? Yanıtı yazımızda!

Salondaki Dinamizm!

Bordo, enerji veren bir renktir. kırmızı kadar canlı olmasına rağmen, sürekli bakıldığında kırmızı kadar gözü de yormaz üstelik. O nedenle evinizde mobilyalarınızdan aksesuarlarınıza dek bordoya yer verebilirsiniz. Yakın zaman kadar bordo, iddialı bir renk olarak görüldüğü için dekorasyonda sadece aksesuarlarda kullanılır, sınırlandırılırdı. Oysa özellikle bu yıl, büyük mobilyalarda da bu rengin rahatça kullanıldığını görüyoruz. Siz yine de klasik renklerden vazgeçemeyenlerdenseniz, perde ve kanepe yastıklarınızı bordoyla değiştirebilirsiniz…

İddialı Bir Renk!

Halınızın renk seçiminde de bordoya yer verirseniz, salonunuzda ağır ve vakur bir atmosfer yaratmış olursunuz. Dore, krem ya da beyaz tonları bordoyla en çok uyumlu olan renk tonlarıdır. Ancak koyu bir renk olduğu için bordo, tozu hemen gösterecektir. O nedenle halınızı iyi süpürmeniz gerekecek. Toz bırakmayan performansıyla Rowenta Silence Force 4A RO6481 Toz Torbalı Elektrikli Süpürge size göre! 750 W Motor Gücü ile A Sınıfı Enerji Verimlilik sağlayan sessiz çalışan elektrikli süpürgenizle iddialı renkleri bile rahatça kullanabileceksiniz! 

Yatak Odasına Gizem Kata
rBordo hem siyahın asaletini, hem kırmızının iddiasını taşır! Böylece bu karizmatik rengi, evinizin en özel odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bordo renk saten nevresim takımı asaleti ve iddiayı sevenler için! 

Mutfakta Tercih Etmeyin!

Mutfağınız küçükse ya da yeteri kadar güneş almıyorsa bordoyu kullanmanızı önermiyoruz. Ayrıca, kökeninde, iştah açan renk kırmızı olsa da bordo iştah kapatan bir özelliğe sahip. O nedenle uzmanlar bu rengi mutfak  dekorasyonunda pek önermiyor. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!