Saçlar bir kadının en değerli aksesuarlarının başında gelir. Onlara iyi bakın! Özellikle, saçları yıpratıcı, kurutucu kış günleri kapıdayken! Nasıl mı? Önerilerimizle…

 
Bademyağı ve Zeytinyağına Alternatif Ne?


Saçları en besleyen yağlar malum, bademyağı ve zeytinyağı… Peki, bu iki yağın dışında bir de ısırgan otu yağını denemeye ne dersiniz? Özellikle yazın güneşte yıpranmış, kurumuş saçların eski nemini geri kazanmasını sağlayan ısırgan otu yağının aynı zamanda hücre yenileme özelliği var. Aktardan alacağınız ısırgan otu yağını haftada bir kez hem saç diplerinize hem saç uçlarınıza sürüp 1 saat bekletip yıkayın. Hemen yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca birkaç kullanımdan sonra dökülmesinde azalma olduğunu ve yeni yeni saçlarınızın çıktığını göreceksiniz. Önemli bir öneri daha; saçlarınızı, iyonizer teknolojisi sayesinde saçı yıpratmadan kurutan Rowenta ROW Cv7920 Silence AC 2300w Premium Care Saç Kurutma Makinesi ile kurutabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın dökülmesini de önlemiş olursunuz.
 
Kuaförü Ziyaret

Saçlarınızı kestirmeye ne dersiniz? Bu yılın kısa saç modellerinden size en yakışanını, kuaförünüzle birlikte tespit edip kestirebilirsiniz… Ama sakın dergilerden ünlülerin fotoğraflarını kesip kuaförünüze “Bu model olsun!” diye diretmeyin. Çünkü aynısı asla olmayacaktır. Herkesin ten rengi, yüz şekli, mimik ve jestleri bile birbirinden farklı. Dolayısıyla kuaförünüzle size en yakışan modele birlikte karar vermeniz en sağlıklısı. Saçlarınızın boyunu kısaltmak istemeyebilirsiniz. Ama mutlaka kışa girerken kırıklarını aldırmanızda yarar var. Böylece dipten uca sağlıklı uzayan, güçlü saçlarla soğuk ve yıpratıcı havaları karşılayabilirsiniz.


 
Saç Derisine Peeling

Evet! Son yıllarda saç bakımındaki yeni trend bu; saç diplerine peeling. Kaya tuzu alıp saçlarınızı şampuanlamadan önce diplerini kaya tuzuyla birkaç dakika ovalayın. Bunu iki ay boyunca, on beş günde bir defa yapmanız yeterli. Böylece kan akışı saç derisine nüfuz eder ve saçlarınız daha parlak ve sağlıklı uzar. Ancak hemen hatırlatalım, tabii çok fazla bastırmadan peeling işlemini yapmalısınız.


 
 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 03:10:13