Cildimize her mevsim iyi bakmalıyız tabii, ancak sonbahara girerken nem dengesini iyi koruyabilmek için vitaminlere daha çok ihtiyaç var. Hangi vitaminler olduğuna birlikte göz atalım.
 
A Vitamini 

Cildin tüm nem dengesini A vitamini karşılar diyebiliriz. Kurumuş, pul pul olmuş cildinize A vitamini takviyesi yapabilirsiniz. Çok ileri seviyede bir kuruma yoksa, ille de kapsül olarak almanıza gerek yok. Bol bol havuç, süt ve süt ürünleri tüketirseniz yeteri kadar A vitamini almış olursunuz.

 
 
E Vitamini

Doğal bir anti-aging! Cildin yaşlanmasına karşı E vitamini almalısınız. Cildi besleyen, yenileyen, onaran, güçlendiren E vitamini saç diplerindeki cildimiz için de birebir. Sağlıklı saç dipleriniz ve cildiniz için zeytinyağı, zeytin, ceviz ve balık yağını menünüzde mutlaka bulundurun. Saç diplerindeki cildinizin sağlıklı olması demek, aynı zamanda sağlıklı saçlara sahip olmanız demek. Saçlarınızı E vitaminiyle güçlendirirken, yumuşak ısı yayılımı sayesinde saç diplerinize zarar vermeden kurutan Rowenta Yeni Infini Pro Saç Kurutma Makinesi ile kurutun. Saç kurutma makinenizin yenilenen formülü sayesinde seramik kaplamaya sahip ızgara iyonik etkisi güçlendirilmiştir! Böylece sağlıklı saç derisine sahip olabileceksiniz. 


  
C Vitamini

Yaz boyunca cildinizin kaybettiği elastikiyetini, içeriğindeki kolajen sayesinde C vitaminiyle geri kazanabilirsiniz. Cildinize, brokoli, karnabahar, salatalık, portakal, limon yiyerek C vitamini takviyesi yapabilirsiniz. 

 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 04:08:57