Deniz, kum, güneş... Yaz güzel, tatil güzel, bu üçlü güzel ama ya saçlar? Saçlarınız yazın çok dökülüyor değil mi? O halde 5 ipucumuza göz atın! 
 
1) Islakken Tarayın

Saçlarınızı kuru kuru taramayın. Mutlaka ıslakken tarayın. Banyodan sonraya ek olarak gece yatarken tarayacaksanız hafif ıslatıp o şekilde tarayın, dökülmenin ne kadar azaldığına inanamayacaksınız. 
 
2) Doğru Şekilde Kurutun

Saçlarımız neden dökülür? Yıprandığı, nemsiz kaldığı için. Saçlarınızı kuruturken nem dengesinin korunmasına özen gösterin. Rowenta Cv7920 Silence AC 2300w Premium Care Saç Kurutma Makinesi, özel kaşmir Keratin Kaplama özelliği sayesinde saçlarınızın doğal nem dengesini korur ve böylece dökülmesine engel olur. 
 
3) Doğal Maskeler Yapın

Saçlarınıza iyi bakın ki dökülmesinler. Haftada bir yumurta ve zeytinyağı maskesini saçlarınıza uyguladığınızda dökülmesinin gözle görülür derecede azaldığını hissedeceksiniz. Çünkü yumurta saç diplerini güçlendirir, zeytinyağı da saçlarınızı nemlendirir. 
 
4) Sık Sık kestirin

Cansız, kırılmış saçlar çok fazla dökülmeye neden olur ve saçlarınızı gereksiz yere yorar. O nedenle düzenli olarak saçlarınızı kestirin. Uzun saç kullansanız bile uçlarından kestirmeyi ihmal etmeyin ki saçlarınız hava alsın. 
 
5) Çok Fazla Toplamayın

Biliyoruz havalar sıcak ve saçlar açıktayken sizi rahatsız ediyor. Ancak mümkün olduğu kadar saçlarınızı açık kullanın. Toplarsanız da çok sıkı topuzlardan, at kuyruğundan kaçının. Böylece dökülmesini en aza indirmiş olursunuz. 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
17.3.2018 05:54:08