Tatilinizden dinlenmiş, yenilenmiş, iş motivasyonunuzu geri kazanmış olarak dönmek için kendinizi iyi ve bakımlı hissederek tatile çıkmanız şart! Nasıl mı? 5 pratik önerimizle!
 1. Sağlıklı Forma Girin
  Her zaman sağlıklı beslenmek önemli tabii. Üstelik tatil de yaklaştıysa forma girmek daha da önem taşıyor. Ancak her yerde yayınlanan, uzmanların ise asla önermediği “şok diyetler”den uzak durmanızı öneriyoruz. Çünkü o tür 3 günlük, 5 günlük sıkı diyetler vücudu yoruyor. Onun yerine, tatile özellikle son bir hafta kala kızartmalardan, hamur işlerinden, aşırı yağlı yemeklerden uzak durmanızı öneririz. 

  Diyet yaparken en önemli motivasyon unsuruysa gerçek kilonuzu takip etmeniz. Tefal Body Partner Mezuralı Tartı’nın, bluetooth bağlantı uygulaması sayesinde; BMI analizi kilo takibi, vücut ölçü takibi ve su oranı takibi yapabilirsiniz.
   
 2. Nem Maskesi
  Güneş ışınları altında cildimiz nem kaybına uğrar. Bu nedenle yüzünüze nem ve mineral maskesi yapabilirsiniz. Böylece tatilden önce yüzünüzü güneşe hazırlamış olursunuz. Yüz için özel mineralli su spreylerinden de yanınıza almanızı öneririz. Ancak tatilden önce kesinlikle peeling yapmamalısınız. Çünkü ölü deriler yüzünüzden gider ancak güneşe daha açık konuma gelir ve yüzünüzde güneş lekeleri oluşabilir. 

 3. Saçlara Bakım
  Argan ve jojoba saçın yağ dengesini sağlar. Saçlarınızın güneşte yıpranmaması için argan ve jojoba bitkileri içeren saç maskelerini uygulayın. 

 4. Vücut Bakımı
  Tıpkı saçlarımız ve yüzümüz gibi vücudumuz da güneş ışınlarının zararlarından etkilenebilir. Bu nedenle tatilden önce vücudunuzun nemini koruyun. Bol bol su için ve aktarlardan alacağınız doğal kakao ve Hindistan cevizi yağını vücudunuza sürebilirsiniz. Böylece cildiniz hem yumuşacık olur hem de nemlenmiş olur. 

 5. Yeni Kıyafet Almayın
  Tatilden önce kilo verilir, özellikle açık büfe tarzı beslenmelerden sonra tatil dönüşü kilo alınır. Bu nedenle tatilden önce çok fazla kıyafet alışverişi yapmamanızı öneriyoruz! Böylece sadece 1 hafta giyebileceğiniz kıyafetler için onca para harcamamış olursunuz. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!