Saçlarınızın yaz aylarında da sağlıklı görünmeleri için önerilerimize mutlaka göz atın!
 1. Bir ton koyulaştırın
  Yazın deniz, güneş ve havuzun etkisiyle saçların renkleri açılır. Gereğinden fazla sararmaması ya da canlılığını kaybetmemesi için saç renginizi tatile gitmeden önce bir-iki ton koyulaştırın. 
 2. Şekillendirecek boya sahip olun
  Sıcak nedeniyle yaz günlerinde her gün fön çektirmek zor olabilir. Bu nedenle kendi başınıza şekil vereceğiniz uzunluktaki saçlar bu mevsimde idealdir. Omuzlarınızda kestireceğiniz saçlarınıza Rowenta Row Sf7510 Premium Care Brush&Straight ile kolaylıkla şekil verebilirsiniz. Sadece 30 saniyede ısınan Premium Care Brush&Straight ile saçlarınızda Hollywood yıldızlarının ışıltısını yaratın! 
 3. Kırıklarınızdan kurtulun
  Yaz boyu uzun saç kullanmayı tercih etseniz bile tatil öncesi kuaförünüze uğrayın. Saç uçlarında oluşan kırıkları ve çatallaşmış telleri temizleterek sağlıklı saçlara kavuşun. 
 4. Güneşe çıkmadan önce önlem alın
  Saçlarınızın güneş ışınlarından zarar görmemesi için UV ışınlarına karşı koruma içeren saç bakım spreyi kullanın. Bunu her deniz ya da duş sonrası tekrarlayın. Bu spreyler saçlarınızın renginin de kalıcılığını artıracaktır.
 5. Haftada bir maske uygulayın
  Sıcak saçların nem dengesini bozabilir. Kuruyan saçlar da olduğundan daha sağlıksız görünebilir. Haftada bir kez uygulayacağınız nem maskesi ile saçlarınızın yaz boyu canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
 6. Her gün şampuan kullanmayın
  Saçlarınızı her gün yıkamak saç derisinin ph dengesini bozar. Bu denge yaz aylarında daha çok önem kazanıyor. Saç derinizin hassaslaşması güneş ışınlarından daha çok zarar görmesine sebep olur. Bu nedenle saçlarınızı gün aşırı yıkamaya özen gösterin. 
 7. Doğal yağlardan faydalanın
  Saçların nemli kalması için avokado ya da Hindistan cevizi gibi doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Derinlemesine bir bakım için tercih ettiğiniz yağı saçlarınıza sürdükten sonra sıcak suyla ıslattığınız nemli bir havluyu başınıza sarın. Isı yağın saç telleri tarafından daha iyi emilmesini sağlayacaktır.
 8. Şampuan ve saç kreminizi gözden geçirin
  Renk koruyucu şampuan ve saç kremi kullanmak yaz ayları için iyi bir fikir olabilir. Ancak nem saçın sağlıklı görünmesi için renkten daha önemli bir etkendir. Bu nedenle kullandığınız ürünlerin nemlendirme özelliği olmalarına özen gösterin.
 9. Denize girmeden önce...
  Güneş ışınları, deniz ya da havuz suyunun saçlarınıza zarar vermemesi için suya girmeden önce de saçlarınıza saç kremi uygulayın. Krem saç tellerinde koruma kalkanı oluşturarak UV ışınlarından, tuzlu ya da klorlu sudan etkilenmesini önleyecektir.
 10. Şapka ya da bandana kullanın
  Aceleniz varsa ve saçlarınızı koruyacak bir sprey ya da benzeri bir ürün kullanmaya vaktiniz kalmadıysa güneşe çıkmadan önce bir şapka takın. Şapkayı yeterince cool bulmuyorsanız bir eşarp ya da bandana ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!