Güzellik Editörü Ceyda Gedikoğlu pratik saç modelleriyle ilgili bilgiler veriyor: Kuaföre gitmeye vakit bulamadıysanız üzülmeyin. Pratik dokunuşlarla davet öncesi bakımlı saçlara kavuşmak çok kolay.

Pürüzsüz Saçlar

Akşam yemeği için en şık saç modellerinin başında ilk akla gelen kuşkusuz düz saçlar. Saçlarınız kıvırcık ya da dalgalıysa öncelikle saç tellerini sakinleştirici durulanmayan bir saç bakım kremi uygulayın. Saçlarınız düzse elektriklenmemesi için avucunuza birkaç damla argan yağı alıp saç uçlarınıza sürün. 30 saniyede ısınan Rowenta Elite Liss&Curl Saç Düzleştirici SF4412 ile saçlarınıza şekil vermeye başlayın. Her saç teline eşit düzleştirme sağlamak için saçlarınızı toplayıp, tutam tutam olacak şekilde sırayla uygulama yapın. 

Hareketli Bir Görünüm

Gideceğiniz davet için seçtiğiniz sade bir şıklığa sahipse dalgalı saçlarla görünümünüze hareket katın. Fazla yapılı bir modelden kaçınmak için buklelerin belirgin olmamasına dikkat edin. Bunun için saçlarınızın ucundan dört parmak olacak şekilde Rowenta Liss & Curl düzleştiricinize sararak doğal dalgalar elde edin. Bu modelleri yapmadan önce saçlarınıza hacim katacak köpük ya da sprey uygulamanız dalgaların gece boyunca kalıcılığının uzun sürmesini sağlar. 

Örgü Asaleti

Özellikle romantik bir akşam yemeği için en ideal saç modellerinden biri de örgüler... Saçlarınızı hafifçe dalgalandırdıktan sonra açık bırakıp sadece kenarlardan alarak, ya da gevşek olacak bir şekilde tamamını örebilirsiniz. Daha net bir görünüm için Rowenta Elite Liss&Curl Saç Düzleştirici SF4412 ile saçlarınızı düzleştirin. Sonraki adımda saçınızı sağ ya da sola doğru ayırıp bu ayrımı atkuyruğuna kadar örün. Ve sıkı olacak şekilde atkuyruğu yapıp toplayın. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!