Güneş hayattır! Ancak her şeyin olduğu gibi güneş ışınlarının da fazlası zarar, özellikle saçlara. Yaza merhaba derken saçlarınızı da yaza hazırlıyoruz.Güneş hayattır! Ancak her şeyin olduğu gibi güneş ışınlarının da fazlası zarar, özellikle saçlara. Yaza merhaba derken saçlarınızı da yaza hazırlıyoruz…

1. Günaşırı Şampuan

Her gün banyo yapıyorsunuz ve bu da saçlarınızın kurumasına neden oluyor değil mi? Dünyaca ünlü saç tasarımcılarının bu konuyla ilgili bir önerisi var: Her gün banyo yapın ama saçlarınızı bir gün şampuanla yıkayıp ertesi gün sadece duru suyla ıslatın. Güneş saçlarınızı yazın zaten kurutacak, bu yöntemle saçlarınızın yağ dengesini korumuş olursunuz.

2. Saç Kurutmak Önemli

Havalar sıcak da olsa saçlarınzı mutlaka saç kurutma makinesiyle kurutun. Yaz günü sinüzitle uğraşmamak için saçlarınızın kendi halinde kurumasına izin vermeyin. Elektriklenmeyi ve kabarmayı önleyen iyonizer teknolojisi sayesinde 

Rowenta ROW Cv7920 Silence AC 2300w Premium Care Saç Kurutma Makinesi ile saçlarınıza, yıpratmadan kolayca şekil verebilirsiniz.

3. Kırıkları Aldırın

Saçlarınızın ferahlaması için mutlaka kestirin. Boyundan kısaltılmasını istemiyorsanız, sadece kırıklarını aldırabilirsiniz. Böylece saçlarınız nefes alır ve daha çabuk uzar. 

4. Maske Şart!

Her ne kadar saç için kozmetik ürünler mevcutsa da siz evde kendi saç maskenizi kendiniz yapabilirsiniz. Zeytinyağı, badem yağı ve yumurta akı, saçlarınızı için en doğal bakım ürünleridir. Haftada bir düzenli olarak maskenizi yapmayı ihmal etmeyin. Böylece saçınız nemli olarak yazı karşılarsınız.

5. Boyayı Bekletin

Eğer düzenli olarak ayda bir saçlarınıza dip boya yaptırıyorsanız, bu ayı es geçin! Dipten beyaz saçlarınız ya da kendi renginiz çıkıyorsa, saç maskaralarından alıp sürebilirsiniz. Geçici bir renk veren saç maskaralarını, özellikle dışarı çıkarken düzenli kullanın. Böylece saçlarınızı bir ay boyunca dinlendirmiş olursunuz. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!