1. Evde Pratik Epilasyon

Zaman kıymetli, güzellik salonlarında saatler harcamak yerine evinizde hem steril hem pratik hem de çok kısa sürede epilasyon işleminizi yapabilirsiniz. Yıkanabilir başlığı ve 2 ayrı hız ayarı bulunan Rowenta EP8021 Skin Respect Epilatör’ünüz ayrıca koruyucu özelliği sayesinde sürtünme, tahriş ve kızarıklığı azaltır. 

2. Bedeninizi Yenileyin

Antik Msırlı’ların uyguladığı çok özel ve doğal bir maskeyi size öneriyoruz; kil maskesi. Aktarlardan kilo ile alacağınız kili, banyodan sonra yüzünüz dahil tüm vücudunuza sürüp 1 saat bekleyin. Tüm toksinlerden arındığınızı, durulanınca hemen fark edeceksiniz. Bütün vücudunuza uyguılayacağınız kil maskesini bu aylarda 15 günde bir yapmanızı öneriyoruz. Tüm yaz süresince uygulayabilirsiniz. 

3. Yeni Beslenme Düzeni

Isınan havalarla birlikte midenizi hafifletin. Menünüz şu sıralar özellikle Akdeniz mutfağından olsun. Izgara balık ve zeytinyağlı sebze yemeklerine, kızartmalar yerine menünüzde daha çok yer verin. Ayrıca her gün içtiğiniz su miktarına iki bardak daha ekleyin. 

4. Makyaj Malzemesi Detoksu

Fondöteninizi yaz aylarında çok fazla kullanmamızını öneriyoruz. Onun yerine pudra yerine ışıltı veren kremleri tercih edebilirsiniz. Fondöten kullanmanız gereken günlerdeyse kışa oranla daha ince tabaka bir fodöten kullanmanızı öneririz. Ayrıca allık, far ve fondöten fırçalarınızın tümünü yıkayıp kurutun. Yaza temiz ürünler ve dolayısıyla temiz bir ciltle merhaba deyin.  

5. Enerjinizi Değiştirin

Kış aylarının soğuk olması nedeniyle vücudumuzda bir ağırlık hissi oluşur. Bu ağırlığı yok etmek için spor egzersizlerinizi artırın ve yürüyüşlere çıkın. Dinlediğiniz müziklerden, kıyafetleriniin rengine, çalışma masanıza dek her yerde canlı renklere yer açın. Makyajınızda da bu yılın trend tonları olan turuncu ve canlı pembeye yer verin. Yaz için enerjinizi hazırlayın! Mutlu ve capcanlı, hareketli bir yaz geçirmeniz dileğiyle...

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!