Baharla birlikte siz de tazelenin! Kendinizi bol bol şımartma vakti geldi. Tabii ki 5 pratik önerimizle! 

Badem Yağı

 

1 şişe badem yağını sulandırıp duştan sonra tüm vücudunuza sürün. Bunu 15 günde bir yaparsanız, cildinizin ışıl ışıl parladığını ve yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz. Bu pürüzsüzlüğü sürdürebilmek için Rowenta EP9600 IPL Instant Soft Epilatör’i kullanmanızı öneriyoruz. Epilatörünüzün patentli pro precision sistemi sayesinde hassas epilasyon sağlar. Ayrıca patentli özel döner başlık sistemi sayesinde aynı bölgeye iki kere atış yapılmaz ve unutulan bölge kalmaz.

Mentol ya da Naneyle Canlanın

 

Aktardan satın alacağınız mentol ya da nane yağını, banyodan sonra şakaklarınıza, kol ve bacak eklemlerinize, el ve ayak parmaklarınızın arasına sürüp 20 dakika bekletin. Duştan sonra açılan gözeneklerinizin mentol ya da nane yağıyla canlandığını hissedeceksiniz. 

Maydanoz Suyu 

Maydanozu çay gibi demleyip haftada iki kez yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzde aydınlanmayı hemen fark edeceksiniz. 

Papatya Buharı

Demlediğiniz kuru papatyanın buharını burnunuzdan içeri çekin. Üzerinizi büyük bir havluyla örtün. Yüzünüzdeki siyah noktaların azaldığını ve burun ve genzinin rahatladığını göreceksiniz. Buharını tuttuğunuz papatya suyuyla yüzünüzü, el ve ayaklarınızı yakarsanız, bakterilerden de arındırmış olursunuz. 

Kil Maskesi

 

Doğal kil satan aktarlardan 1/2 kilogram kadar kil satın alın. Sulandırıp ayda bir kez, duştan sonra tüm vücudunuza sürüp 40 dakika bekleyin. Daha sonra suyla durulayın. Böylece tüm cildinizin yağ dengesini sağlamış olursunuz. Ayrıca pürüzsüz, ipek gibi bir tene sahip olursunuz. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!