Saçları yıpratan soğuk kış günlerinden bahara geçiş yaptığımız bugünlerde saçlara bakım yapmanın zamanı geldi. 3 pratik saç maskemizi, siz değerli Home & Cook Tv takipçileriyle paylaşıyoruz.

Vitamin Maskesi

Eczaneden E ve B vitamin serumlarından alıp bir kaba kırın. 2 yemek kaşığı badem yağı ve 1 çay bardağı suyu da ekleyip karıştırın. on günde bir saçınızın tamamına sürüp yarım saat bekletip yıkayın. Saçlarınızın yumuşadığını fark edeceksiniz.

Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı antik çağlardan bu yana bedenimiz için şifa olmuştur. Saçlarımız da zeytinyağından beslenir. Saçlarınıza haftada bir kez uygulayacağınız maskemiz sayesinde saçlarınızın dökülmesini önlersiniz. Ayrıca ışıl ışıl parıldar. 1 su bardağı zeytinyağını, çay gibi demlediğiniz 2 yemek kaşığı kuru ısırgan otuyla karıştırıp saçlarınıza on günde bir sürün, farkı görün. Saçlarınız zor taranıp, zor açılıyorsa bu maske sayesinde kolayca tarayabilirsiniz.

Saçlarınızın kolayca taranıp kolay şekil alabilmesi ve doğal bukleler için Rowenta CF9530 New Brush Activ’i kullanmanızı öneriyoruz. Her iki yana dönebilen fırçası sayesinde hacimli ve ışıl ışıl saçlar elde edersiniz.

Yumurta Maskesi

2 yumurtanın beyazını saçlarınıza 15 günde bir sürüp yemek saklama poşetiyle sarın ve 1 saat bekleyin. Saçlarınızın dökülmesinin azaldığını ve hatta yeni saçlarınızın çıktığını göreceksiniz.

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!